Aktualności Aktualności

Wizyta niemieckich leśników w Nadleśnictwie Strzelce

W połowie czerwca mieliśmy sposobność gościć na naszym terenie grupę niemieckich leśników.

Już od ponad dwudziestu lat Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie współpracuje z Dyrekcją Lasów we Freiburgu. Jednym z elementów kooperacji jest wymiana doświadczeń, a najlepiej działa ona wtedy, gdy możemy zobaczyć coś na własne oczy. :)                    

W  tym roku goście z zagranicy zawitali m.in.: do Nadleśnictwa Strzelce. Chcielibyśmy móc pokazać naszym niemieckim Koleżankom i Kolegom wszystko co u nas interesujące i wyjątkowe (nie tylko w lesie), ale zajęłoby nam to zdecydowanie więcej czasu niż mieliśmy do dyspozycji. Dlatego też wybraliśmy tematy, które dla gości „po fachu” okazały się strzałem w dziesiątkę- na każdym etapie wizyty byliśmy zasypywani gradem pytań. Zaprezentowaliśmy szkółkę gospodarczą znajdującą się w Maziarni Strzeleckiej, wyłączony drzewostan nasienny w leśnictwie Maziarnia, a także elementy zabiegów pielęgnacyjnych oraz zbiornik retencyjny w leśnictwie Stefankowice.

Podczas wizyty delegacji w Nadleśnictwie Strzelce odbyło się także spotkanie naszych gości z dyrektorem RDLP w Lublinie.

Poza punktami typowo leśnymi, nasi goście mieli okazję zobaczyć nadbużańską skarpę w Ślipczu, wejść na wieżę widokową w Gródku, a także odwiedzić wioskę Gotów w Masłomęczu, w której rolę przewodnika pełnił Dyrektor Muzeum Pan Bartłomiej Bartecki. Ponadto ks. Jan Kot oprowadził naszą wycieczkę po wyjątkowej w skali Europy, hrubieszowskiej cerkwi.

Możliwość spotkania oraz wymiany informacji o leśnych praktykach była zarówno dla nas jak i dla naszych gości niezwykłe inspirująca i ciekawa. Do zobaczenia za rok!