Aktualności Aktualności

Leśnicy z wizytą w przedszkolu

W minionym tygodniu pracownicy Nadleśnictwa - Anna Lewicka i Marek Danilczuk - odwiedzili Punkt Przedszkolny "Krasnoludkowo" przy ZS w Białopolu.

W czasie spotkania przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadań na temat dokarmiania zwierząt i ptaków zimą, a także o podstawowych zasadach ochrony przyrody. Dzieci były bardzo aktywne, z ochotą odpowiadały na zadane pytania oraz bez większych problemów rozpoznawały prezentowane leśne zwierzęta.

W myśl zasady „Bawiąc – uczyć” oprócz prelekcji kilkulatki wzięły udział w zabawach ruchowych, gdzie naśladowały zachowania kilku wybranych zwierząt po czym odgadywały różne zagadki. Dzieci wykazały się niezwykłą jak na swój wiek wiedzą przyrodniczą.

Na zakończenie tego miłego spotkania przedszkolaki chętnie wykorzystały możliwość zadawania pytań. Finalnie każdy został obdarowany drobnym upominkiem z Nadleśnictwa Strzelce. Dzięki naszej wizycie dzieci miały możliwość utrwalenia wiadomości dotyczących zwierząt i ptaków żyjących w środowisku leśnym.