Aktualności Aktualności

Dąb Niepodległości „Hubal”

17 maja 2018 roku, na zaproszenie Pani Danuty Krawczuk Dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie, delegacja Nadleśnictwa Strzelce na czele z Panem Nadleśniczym Mariuszem Nagadowskim włączyła się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystą akademię rozpoczęto od przypomnienia, że w historii naszej ojczyzny jest to szczególny rok, a posadzone drzewo będzie pamiątką obchodów oraz symbolem miłości do kraju i pamięci o rodakach walczących o wolną Polskę. Dodatkowo wspomniano o roli drzew w życiu i środowisku. Następnie Pan Nadleśniczy Nadleśnictwa Strzelce odczytał list Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych mówiący o ważności akcji sadzenia drzew, która jest ważna nie tylko dla leśników lecz dla każdego człowieka. Dzięki temu, że w ciągu roku sadzi się 500 mln drzew, co średnio wynosi 1000 drzew na minutę, lesistość kraju może systematycznie wzrastać.

Zwieńczeniem uroczystości było posadzenie „Dębu Niepodległości - Hubal”, który nie tylko ma być oddaniem hołdu Polsce ale także ma za zadanie uczcić pamięć patrona szkoły. Aktu posadzenia dokonali Burmistrz Miasta Hrubieszów, Nadleśniczy Nadleśnictwa Strzelce, Pani Dyrektor, nauczyciele oraz przedstawiciele uczniów i III Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej. Dodatkowo zawieszono pamiątkową tablicę przypominającą o uroczystym wydarzeniu i patriotycznej lekcji historii.

Mamy nadzieję, że wszystkie posadzone „Dęby Niepodległości” na 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości będą odzwierciedleniem siły, potęgi i długowieczności Państwa Polskiego.